czerowona-ciezarowka

Wyjazdy krajowe i zagraniczne TIR-ów

Dzisiejsze firmy logistyczne istniejące na całym świecie zajmują się transportem różnego rodzaju produktów do klientów w swoim kraju oraz poza jego granicą. Polskie firmy transportowe od kilku lat działają w tym zakresie bardzo prężnie i rozważnie, dlatego też już prawie każda z nich oferuje transport zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami.

Transport krajowy i zagraniczny

Od kilku lat bardzo popularny stał się handel internetowy, a to oznacza, że polskie produkty zakupują ludzie z różnych regionów całego kraju a nawet Europy czy też całego świata. Każda dobra firma handlowa chce zaoferować swoim klientom dostawę produktów bezpośrednio do domu, dlatego zazwyczaj podejmuje współpracę z firmą logistyczną oferującą szybki i sprawnie zorganizowany transport. Bardzo ważne dla każdej firmy transportowej jest, aby zapewniać również możliwość dojazdu poza granice kraju, gdyż wiąże się to z większą ilością klientów, którzy na pewno zainteresowani będą takimi usługami.

Coraz szerszej dostępny transport zagraniczny zazwyczaj trwa znacznie dłużej i często wymagana jest praca nawet dwóch kierowców. Nie mniej jednak na pewno opłaca się go jednak wprowadzać, ponieważ wysyłki zagraniczne zdarzają się coraz częściej. Chcąc przebić konkurencję działającą na tym rynku, firmy logistyczne przerzucają się w najlepszych ofertach transportu krajowego i zagranicznego, a duża ilość zamówień sprawia, że ceny takich usług są coraz niższe co wpływa oczywiście na zwiększone zainteresowanie i zadowolenie Klienta danej firmy.

Ogólnie dzięki centralnemu umiejscowieniu naszego kraju dużo kursów idzie zarówno na całą Europę Zachodnią jak również na południe Europy (Bałkany) oraz wschód. Oczywiście ostatnio z Rosją jest dość sporo problemów jeśli chodzi o pozwolenia na transport, bo potrzebne są tam licencje które stały się elementem politycznej gry. Mimo wszystko polskie firmy radzą sobie bardzo dobrze w każdym kierunku.

Zamawianie usług transportowych

Aby dobrze ustalić trasę przejazdu i dostawy ładunku, wymagana jest współpraca spedytora oraz logistyka, którzy zbierają informację na temat ilości paczek i punktów, do których musi udać się kierowca podczas pokonywania jednej, ściśle określonej trasy. Planowanie trasy odbywa się zazwyczaj, przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem, dlatego towary przyjmowane są do określonych godzin na dany dzień transportu.

Wszyscy klienci decydujący się na wybór tego rozwiązania muszą zrozumieć, że paczek jest wiele, a firma transportowa ma obowiązek dokładnie zaplanować całą drogę, dlatego też właśnie przyjmowanie zleceń na ostatnią chwilę raczej nie wchodzi w grę i mija się z celem. Firma transportowa nie może zapakować na jeden samochód więcej paczek niż jest to dopuszczalne, a wszelkie przepisy, dotyczące transportu są zazwyczaj ściśle przestrzegane, ponieważ kontrole aut dostawczych zdarzają się bardzo często, a kary za niedopatrzenia są niezwykle wysokie.

Na tym rozwiniętym rynku funkcjonuje giełda przewozów. Zainteresowani transportem dają tam ogłoszenia i firmy chętne na wykonanie usługi podejmują się transportu. Działa to bardzo dobrze, pozwala małym firmom zdobyć kontrakty – nie ma tu sytuacji że rynek jest obsadzony tylko przez tych największych graczy.


Dodaj komentarz